Ziraat Bankası Otomatik BES İptali 2022

Kurumlarından maaş alırken otomatik olarak Ziraat Bankası Otomatik BES'e (Bireysel Emeklilik Sistemine) dahil edilen müşterilerin söz konusu bu sözleşmeyi ziraat bes iptal etme hakları bulunmaktadır. BES'ten çekilmeniz halinde yatırmış olduğunuz ödemelerin tamamını iade alma hakkına sahipsiniz. 

ZİRAAT OTOMATİK BES İPTALİ NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankasında bu sisteme dahil edilenlerin iptal başvurusuna online olarak yapması yeterlidir. Aşağıdaki adımları takip ederek bankaya hiç gitmeden BES'inizi kolaylıkla iptal edebilirsiniz. 

Bununla birlikte teknolojiye biraz yabancı olanlar dilerlerse emeklilik şubelerine başvurarak yada dilekçelerini bankaya fax yada posta yoluyla ileterek de iptal başvurusu yapabilir. 

NOT: Bu işlem için en kolay yöntem resmi web sitelerinden iptal işlemini yapmaktır. Sadece 3 dakika sürecek bu işlemin adımları aşağıdaki gibidir. 

İPTAL DİLEKÇESİNİ NEREDEN ALACAĞIM?

Dilekçeye en rahat bu bankanın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. 

1. ADIM: Bankanın Emeklilik İşlemleri için aşağıda linkini verdiğimiz Resmi sitesini ziyaret ediniz. Ve aşağıda resimde gösterdiğimiz şekilde "Bireysel" linkini tıklayınız. 

https://www.ziraatemeklilik.com.tr 

  ziraat bes ipta etme

NOT: Ziyaret ettiğiniz sayfanın resmi adresi tam olarak yukarıda yazdığı gibidir. Ayrıca MUHAKKAK güvenli anlamına gelen kilit işareti olmak zorundadır. Aksi durumda kesinlikle o sayfada işle yapmayınız. 

2. ADIM:  Ana sayfa üzerinden yukarıda işaretli alana tıkladıktan sonra aşağıda gösterilen ekran karşınıza çıkacaktır. 

Not: Bu sayfa üzerinde giriş yaparken önceden alınmış şifreye ihtiyacınız yoktur. Bankanın sisteminde kayıtlı telefon numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. 

 

ziraat bes nasıl iptal edilir

 

3. ADIM : Yukarıda ki adımdan sonra aşağıda resimde gösterilen ekran karşınıza gelecektir. Bu sayfa üzerinde telefonunuza gelen mesajı girerken sayfanın kilit işaretli (güvenli olduğunu gösteren) olduğuna muhakkak dikkat ediniz. 

ziraat bes nasıl iptal sms

 

4. ADIM : Daha önceden giriş yapmamış iseniz muhakkak aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Metni okuduktan sonra size uygun olan seçeneği işaretleyerek devam ediniz. 

 ziraat bankası bes iptal online

5. ADIM : Asıl işlem yapacağımız ekran burada başlıyor. İptal etmek için (diğer taleplerde aynı menüde) aşağıda yer alan "Değişiklik ve Talepler" menüsüne tıklayınız. 

 

 

6. ADIM : İptal etmek için aşağıda resimde de gösterildiği gibi Ayrılma Talebi menüsünü seçiniz. 

Ziraat Bireysel Emeklilik iptal

 

7. ADIM : Yukarıda belirtilen adımı yaptıktan sonra aşağıda ki ekran karşınıza çıkacaktır. 

Not: Kırmızı renkli menüyü işaretlemeniz gereklidir. Ancak bunun için 30 saniye beklemeniz gereklidir. Bu süre sizlere düşünmek için verilmiş bir süredir. Bu esnada bu sayfada yazılı olan uyarı metnini iyice okumanızı tavsiye ederim. 

Ziraat Bankası bireysel emeklilik yorumları

 

8. ADIM : Ödemelerinize ait bütün detayların yer aldığı aşağıdaki ekran karşınıza gelecektir. İşleme Devam Et menüsüne tıklayınız.. 

Ziraat Bireysel emeklilik cayma süresi 

 

 9. ADIM : Yukarıdaki adımlarla artık iptal işleminize başladınız. Bu aşamada ise paranızın hangi hesaba yatmasını seçmeniz gereklidir. 

 

ziraat bireysel emeklilik iptal formu

 

SON ADIM : Son olarak aşağıda ki ekranın gösterildiği bir ekran karşınıza çıkacaktır. Tamam seçeneğini tıklayarak işlemi sonlandırınız. 

ziraat bankası bireysel emeklilik iptal etmek istiyorum