4 Adımda Youtube Kanal Engelleme

Kıymetli anneler ve babalar çocuklarınızın gelişimini olumsuz etkileyen videoları tamamen engellemek için bu yazımızda bahsettiğimiz hususları dikkatlice uygulamanızı tavsiye ediyorum. Kendi çocuklarım için yaptığım işleme göre youtube kanal engelleme konusunu anlattım.  

MASAÜSTÜ BİLGİSAYARDA YOUTUBE KULLANICI ENGELLEME

BİRİNCİ ADIM : Youtube ana sayfasını açtıktan sonra engellemek istediğiniz kişinin kanalını açınız. Aşağıdaki resmi dikkatlice inceleyiniz:

  • Kızım daha önceden farkında olmadan bu kanala abone olmuş. 
  • Bu kanalda yayınlanan videoların kızımın gelişimine engel olduğunu düşünüyorum
  • Bunun için öncelikle bu kanalın sayfasını açmanız gereklidir. 

İKİNCİ ADIM : Engellemek istediğiniz kanalın ana sayfasında iken HAKKINDA sayfasına tıklayınız. 

ÜÇÜNCÜ ADIM :  Hakkında sayfasına geldiğinizde Bayrak işaretine tıklamanız gereklidir. Hemen aşağıda yer alan resmi inceleyiniz. 

 

DÖRDÜNCÜ ADIM : Bayrak menüsüne tıkladıktan sonra size 4 seçenek bildirilecektir. Bunlardan Kullanıcıyı Engelle seçeneğine tıklamanız gereklidir. 

SON AŞAMA :  Kullanıcı engelle seçeneğine tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza gelecek. Bu aşamada da GÖNDER seçeneğine tıkladıktan sonra işlem tamamdır. 

 

MOBİL UYGULAMADA KULLANICI ENGELLEME

  • 1. ADIM : Öncelikle Mobil telefonunuzda uygulamayı açmanız gerekli.  Ardından Mobil uygulamada oturum açınız. Ardından aşağıdaki gibi bir görüntü karşınıza gelecektir. M ile işaretli yer benim e posta harfimin baş harfidir bu arada. 

 

  • 2. ADIM : Engellemek istediğiniz kanalı açmanız gerekli.  Hemen aşağıda herhangi bir kanalın ana sayfası gösterilmektedir. Bu kanal sayfasında 3 nokta ile işaretli yere tıklamanız gereklidir. (Aşağıda ki resimde işaretledim)

  • 3. ADIM :  Daha sonra aşağıdaki görüntü karşınıza çıkacaktır. Bu seçeneklerden Kullanıcıyı Engelleme seçeneğine tıklayınız.  

  •  4. ADIM: Kullanıcıyı engelle seçeneğine tıklayınca aşağıdaki görüntü çıkacak. Engelle seçeneğine tıklayınız. 

 Son Adım: