Tek Rumeli Frekansı

2009’da yayın yapmaya başlayan Tek Rumeli TV’nin ismi; Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Rumeli, Trakya ve Balkan bölgelerine hitap eden yayınlar yapan kanal Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Kosova ve Bosnak – Hersek gibi ülkelerden de izlenebilir.

Bir süredir pandemi nedeniyle yayınlarına ara vermişti ancak vereceğimiz frekanslar üzerinden Tek Rumeli televizyonunu izleyebilirsiniz. Kanalı izlemek isteyenler D – Smart üzerinden 135. kanaldan ve Tele Dünya üzerinden 108. kanaldan yayınlara ulaşabilirler.

Tek Rumeli TV Frekans 2020

Dahili uydu alıcısına sahip televizyonların otomatik güncelleme ayarları olduğu için kanallar otomatik olarak listelenmektedir. Fakat aranılan kanal listede çıkmazsa kanal ekleme işleminin manuel olarak yapılması gerekir. Tek Rumeli TV kanalının güncel frekans bilgileri aşağıdaki gibidir;

  • Frekans: 12265
  • Polarizasyon: Vertical – Dikey
  • Kapsam: Batı
  • Sembol Oranı: 27500
  • 5 / 6
  • V – Pid: 139
  • A – Pid: 239
  • Uydu: Türksat 4A
  • Paket adı: Güç Telekom T415

Tek Rumeli frekansını ayarlamak için uydu alıcının kumandasında Menü ya da Ayarlar tuşuna basın. Daha sonra ana menüden kanal kurulumuna, uydu kurulumuna, kanal aramaya ya da manuel kanal aramaya gelin. Kurulum menüsüne girdiğinizde kanal arama şeklinde bir seçenek olması gerekir. Kanal aramayı bulduktan sonra verdiğimiz frekans bilgilerini yazın ve ara butonuna basın. Frekans bilgilerinin girilmesinin ardından kanallar listelenmeye başlayacaktır. Tek Rumeli TV’yi gördüğünüzde kanal ekle seçeneğine basıp işleminizi kaydedin. Yalnızca Tek Rumeli TV kanalını aratacaksanız şebeke arama ya da network arama seçeneğinin kapalı olması gerekir. Arama yapmadan önce bu özelliği kapatmayı unutmayın. Bazı aramalar sonrasında görüntü var ses yok gibi şikayetler gelebilir. Frekans bilgilerini doğru girdiğinizden emin olun. Hiçbir sorun çıkmadan HD kalitesindeki yayınları izleyebilirsiniz.

Tek Rumeli TV şifresiz izlenebilen bir kanaldır. Gerekli ayarlamaları yaptığınız takdirde kanalı şifresiz olarak izleyebilirsiniz. Kanalda Tarım Bakanlığı belgeselleri, Halk Oyunları ve Klipler, Kadın Gözüyle, Vizyonda Bu Hafta, Ünsal ile Tam Vakti, Gündem Özel, Balkanlarda Bu Hafta, İstikamet Balkanlar, Bizden Nağmeler, Kültür Kervanı, Aktüel Program, Şifa Kapısı, İslam ve İnsan, Cuma Namazı (Mekke), Güreşe Dair, Yabancı Sinema, Spor Panorama, Ver Elini Rumeli, Resim Okulu ve Faruk Yılmaz ile Türkülerde Rumeli gibi programlar bulunmaktadır. Bazı programlar zaman zaman tekrar edilmektedir. Ancak izleyemediğiniz ya da kaçırdığınız yayınları Youtube platformu üzerinden izleyebilmeniz için Youtube kanalı açılmıştır. Bu kanal üzerinden yayınları istediğiniz saatlerde izleyebilirsiniz.

Sonuç olarak Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerinin yanı sıra Bosna – Hersek, Bulgaristan, Kosova, Makedonya ve Sırbistan gibi Balkan ülkelerine hitap eden yayınlar yapan Tek Rumeli kanalını, paylaştığımız güncel frekans bilgilerini kullanarak izleyebilirsiniz. Geçtiğimiz aylarda virüs salgını nedeniyle bir süreliğine yayın yapmayı durduran kanalın güncellenmiş frekans bilgileri verdiğimiz gibidir.