PTT Kargo Çalışma Saatleri, Dağıtım, Açılış ve Kapanış Saatleri

PTT Kargo Çalışma Saatleri, Açılış ve Kapanış Saatleri Nedir?

PTT Kargo 8:30 – 17: 30 saatleri arasında çalışmaktadır. 

Hafta İçi Sabah Açılış: 08:30 

Akşam Kapanış : 17:30

Haftasonu Cumartesi, Pazar Günleri Çalışma Saatleri

  • Hafta sonları hizmet vermemektedir. 

Bayram Günleri ve Resmi Tatillerde

Bu günlere dair çalışma saatlerini öğrenmek için belirtilen resmi tatilin günüde sitemizden yada ilgili Kargo Şirketinin resmi sitesinden takip edebilir, yada 444 17 88 nolu Müşteri hizmetlerleri numarasından arama yaparak sorabilirsiniz.

PTT Kargoda Öğlen Arası Saat Kaçtır

Ayrıca diğer kargo firmalarının aksine çalışanlar öğle molasına çıkmaktadır.

Öğle arası 12:30 – 13:30 saatleri arasıdır.

Gönderi takibi konusunda çok taktir ettiğim bu firmaya gidecekseniz eğer öğlen arası saatlerinde gitmemenizi tavsiye ederim. 

Kargo işleme ve kargo dağıtım merkezleri gibi bölgelerde öğle molası verilmemekte, bazı şubeler 24 saat açık kalmakta, bazı şubeler ise Cumartesi günleri de çalışmaktadır. Bu bölgelerdeki şubelerde çalışanlar dönüşümlü olarak yemek arasına çıktığı için şube devamlı olarak açık kalmaktadır. Hem gönderi alımı hem de gönderi teslimi yapılabilir.

PTT Kargo genel müdürlüklerinde Cumartesi günleri de hizmet verilmektedir. Buralarda şube saat 9:00’da açılıp 19:30’da kapanmaktadır ve öğle molası verilmemektedir.

PTT KARGO DAĞITIM SAATLERİ

2020 Teslim saatleri çalışma saatleriyle aynıdır. Öğle arasında kapalı olan şubelerde 8:30 – 17:00 saatleri arasında, öğle arasında açık olan şubelerde ise 8:30 – 16.30 arasında dağıtım yapılmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramların olduğu günlerde, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim ve 30 Ağustos gibi resmi tatillerde tüm şubeler kapalı olup hiçbir şekilde teslimat ya da gönderi alımı yapılmamaktadır.

PTT Kargo Cumartesi ve Pazar Teslimat Yapıyor mu 2020?

Kurumun resmi sitesinden öğrendiğimiz kadarıyla hafta sonları dağıtım yapılmamaktadır. 

Diğer kargo firmalarının aksine PTT Kargo’da ücretlendirme yapılırken mesafeye bakılmamaktadır. Bu yüzden kargo taşımacılığında en uygun hizmeti veren kurumlardan biri PTT’dir. Ülke genelinde kuruma ait 82 tane baş müdürlük, 1019 tane merkez şube, 2729 tane alt şube ve 506 tane acente vardır. Gönderilerinizin durumu hakkında bilgi almak, iletilip iletilmediğini öğrenmek ya da dağıtım güzergahını öğrenmek için 0 312 509 50 00 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayabilirsiniz.

NOT: Söz konusu Kurum hakkında bilgi içeren bu yazımızı resmi sitesinde yer alan bilgilere göre hazırlamış olup, söz konusu kurumun hizmetlerinde güncelleme yapması ihtimaline karşı önemli durumlarda muhakkak resmi sitesinden bakılarak hizmet alınmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü ilgili Kurum hizmetlerinde her an güncelleme ve değişikliğe gitme hakkına sahiptir. Sitemiz bu değişiklik durumlarından sorumlu değildir.