Prof. Dr. Feriha Öz Hastanesi Nerede Nasıl Giderim?

Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi nerede ve nasıl giderim? Bu hastaneden hangi branşta muayene olabilirim? Nasıl randevu alacağım? Hangi otobüs ve minübüsler geçiyor? Sadece COVİD hastalarına mı hizmet verecek? Feriha Öz kimdir? 

İSTANBUL SANCAKTEPE'DE AÇILAN ACİL DURUM HASTANESİNİN İSMİ NEDİR? 

İstanbul Sancaktepe'de kurulan acil durum hastanesi Prof.Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi olarak faaliyete geçmiştir. Sancaktepe'den Sultangazi yada Samandıra istikamiyetine giderken yolun sol tarafında olan yeni hastanemiz İstanbul Anadolu yakasında bir çok vatandaşımıza hizmet verecektir. 

PROF. DR. FERİHA ÖZ ACİL DURUM HASTANESİ NEREDE VE NASIL GİDERİM?

https://goo.gl/maps/dCoUWPKDmdLdM73V9

Adrese google haritalardan ulaşmak için: 

Çekmeköy'den Samandıra yada Sultanbeyli İstikametine giderken yolun sağ tarafın da yer almaktadır. Samandıra ve Sultanbeyli'ye giden bütün toplu taşımalar bu hastanenin hemen yanından geçmektedir. 

Çekmeköy Metrosuna gelen bir kişi Çekmeköy Madenler durağında bekleyen onlarca taksiye binerek 5 yada 6 dakika içinde rahatlıkla gidebilir. Sarıgazi, Samandıra, Sultanbeyli, Yenidoğan ve daha bir çok noktaya sadece bir araçlık toplu taşıma uzağındadır. 

PROF. DR. FERİHA ÖZ KİMDİR? 

Prof. Dr. Feriha ÖZ Ülkemizin yetiştirdiği nadide hocalarımızdan birisi olup, İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Pataloji Hocalarındandır. Pandemi sürecinde hayatını kaybeden kıymetli hocamızın yetiştirdiği yüzlerce öğrencisi hekim olarak ülkemize hizmet vermektedir. 

LİSE EĞİTİMİNİ NEREDE TAMAMLAMIŞTIR?

Hocamız 1933 senesinde İstanbul Kadıköy'de doğmuştur. Pandemi sürecinde covid-19 salgınından dolayı yine İstanbul'da Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde hayatına gözlerini yummuştur.  Eğitim hayatına İstanbul'da başlayan Sayın ÖZ, meşhur Çamlıca Kız Lisesinden mezun olduktan sonra 1951 senesinde de Fen Lisesinden mezun olmuştur.

PROF. DR. FERİHA ÖZ HANGİ BRANŞ HOCASIDIR?

Üniversite eğitimine İstanbul Tıp Fakültesinde (Bugünkü adıyla Çapa Tıp Fakültesi) başlayan Dr. Feriha ÖZ,  ihtisasına Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde başlamıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Pataloji Anabilim Dalında 1962 senesinde Pataloji Uzmanı olarak mezun olan Hocamız Üniversite de hizmetlerine ve akademik araştırmalarına devam ederek yüzlerce öğrenci yetiştirmiş Ülkemizin duayen bilim insanlarından biridir. 

İSTANBUL'DA AÇILAN YENİ ACİL DURUM HASTANELERİ NELERDİR?

Sağlık bakanlığımız almış olduğu önlemler sayesinde pandemi sürecini dünyada en başarılı şekilde atlatan ülkeler sıralamasında başı çekmektedir. Süreci sağlıklı bir şekilde yürütmek için ilk aşamada mevcut sağlık kapasitemiz maksimum düzeyde kullanılmıştır. 

İkinci aşamada Dünya'nın en büyük ve en donanımlı Başakşehir Şehir Hastanesi faaliyete geçmiştir. Ayrıca Pendik EAH bağlı Başıbüyük binası, Okmeydanı Şehir Hastanesinin açılış süreçleri tamamlanmıştır. 

Şimdi ise Atatürk Havalimanı kompleksinde Yeşilköy Acil Durum Hastanesi Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH'ne bağlı olarak açılmış ve Sancaktepe'de Prof.Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi faaliyete geçmiştir. 

MÜKEMMEL DONANIMLI HASTANELER

Yeni açılan şehir hastanesi başta bu hastanelerin tamamı şuan için Dünya'da en donanımlı ve iyi hizmet kapasitesine sahip hastaneler konumundadır.  1008 yataklı olarak hizmet verecek olan hastane teknolojik donanım açısından en üstün özelliklere sahiptir aynı zamanda tek katlı olan bu sağlık tesisi deprem gibi ve daha başka acil durum durumlarında sağlık alanında her türlü hizmet vermeye hazır 1 sağlık kompleksidir