İstanbul'da En İyi Özel Ölçü Mobilyacılar, Koltuk, Salon, Yatak ve Çocuk Odası Takımları

Özel ölçülerle mobilya imalatı yapan İstanbul'un en iyi ustalarını ve kurumsallaşarak müşteri memnuniyetini kanıtlamış firmaları sizler için araştırdık.  Bu makalemizde evine yada iş yerine özel ölçülerle mobilya tasarımı yaptırmak isteyen kişilerin bilmeleri ve dikkat etmeleri gereken hususları anlatmak istedik. Bu amaçla LAGOM Mobilya Dekorasyon Firmasının Sahibi İç Mimar Mustafa Bey ile yaptığımız sohbette onlarca sorunuzun cevabını aradık. 

Lagom Mobilya Hangi Tür İşleri Yapmaktadır?

Lagom mobilya yıllardır İstanbul lokasyonlu çalışan bir firmadır. Ev mobilya ve dekorasyonundan, iş yerlerine, çok büyük firmaların her türlü inşaat işlerine kadar bir çok iş alanında müşteri memnuniyeti ile çalışmaktayız. Aslında sohbetimize direk bizim firmayı sorarak başlamanız tuhafıma gitti. Çünkü benim amacım özel üretim ile evine bir eşya yaptırmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususları anlatmak istedim. 

İstanbul'un her tarafından ve yakın illerinden bizi tercih etmek isteyenler şahsıma ait 0537 716 84 38 nolu telefondan bana ulaşabilir. 

Evine Mobilya Alacaklar Özel Ölçü İmaları Neden Tercih Etmeli?

Kurumsal mobilya mağazalarının fiyat anlamında güzel kampanyalar düzenlediği aşikar. Ancak bu konuda yaşadığımız sıkıntı mağazalardan alınan eşyaların (koltuk takımı, yemek odası, yatak odası yada çocuk odası) evimize geldiğinde tam olarak uyum sağlayamamasıdır. 

Çok güzel ve kaliteli üretilmiş bir koltuk takımını almış olabilirsiniz. Ancak bu takım odanıza ölçü olarak tam uyum sağlayamadığı zaman aldığınız bu eşyanın pekte rasyonel bir davranış olduğunu düşünmüyorum. 

Eşyanın sadece güzel ve renk uyumuyla değil, aşağıda sıraladığımız hususlarda da tam olması gereklidir:

  • 1- Odanıza ölçü olarak tam uyum sağlamalı. 
  • 2- Kalitesi sağlam olmalı
  • 3- Renk uyumu güzel olmalı
  • 4- Evinizdeki diğer eşyalarla tam uyumlu olmalı. 

Mobilya Seçiminde İlk Dikkat Etmeniz Gereken Husus Ölçülerdir

Evet. İlk dikkat etmeniz gereken husus aldığınız eşyaların evinizde yer israfı yapmaması gerekir. Ayrıca kaplamış olduğu yer itibariyle bir yeri boş yere işgal etmemelidir. 

Örneğin küçük bir salonunuz için aldığınız salon takımının çok kaliteli ve güzel olduğunu düşünelim. Ancak salonunuzda çok yer kapladığından yaşam alanınızı oldukça küçültmüş. Ayrıca balkon yada camların açılmasına mani oluyor. Ayrıca çocukların oyun alanını daralmış vs. Bu durumda aldığınız ürün ne kadar kaliteli olursa olsun mantıklı bir alışveriş yapmamış olursunuz. 

Özel Ölçülerle Mobilya mı Markalardan Hazır Mobilya mı?

Hazır üretimler çok kaliteli olabilir. Buna hiç kimsenin diyeceği bir şey yok. Ancak aldığınız eşyanın yukarıda da ifade ettiğimiz gibi evinizle uyum problemi olması halinde belkide boş yere para harcamış olursunuz. 

  • Evi büyük olanlar büyük firmalardan hazır üretim markaları tercih edebilir. 
  • Evi yada evi içinde odası küçük olanlar için kesinlikle özel üretim firmalarını tercih etmelerini öneriyoruz. 

Bununla birlikte iç dekorasyon olarak harika bir tasarım yapmak isteyenler içinde özel tasarım firmalarını tercih etmelerini öneriyoruz. 

Özel Ölçülerle Mobilya Üreten Firma Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu noktada kurumsallaşan firmaları seçmenizi öneririm. Çünkü kurumsal firmalar oluşturmuş oldukları imaj ve markaya zarar verdirmek istemez. Bu konuda ilk tercih edeceğiniz yöntem referanslara bakmaktır. 

İlk aşamada firmanın çalıştığı başka kurum ve kuruluşları sorabilirsiniz. Çevrenin tavsiyesi de burada başka bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Satış Sözleşmesi Yapmadan Ürün Almayınız

Tercih edeceğiniz firmanın muhakkak satış sözleşmesi yapıp yapmadığını sorunuz. Biz bütün müşterilerimiz ile satış sözleşmesi imzalama konusunda ciddi prensip sahibiyiz. Satış sözleşmesinde bulunması gereken hususlar şunlardır:

  • Ürünün ücreti, ne kadarının peşin ödendiği (kapora bedeli) ve diğer kalanın ne şartlarda ödeneceği
  • Ürünün ölçüleri ve diğer fiziksel özellikleri
  • Hangi tarihe kadar işin teslim edileceği

Özel Üretim Mobilya Fiyatları Ne Kadar?

Aslında yaşadığımız en büyük sıkıntıların başında müşterilerin zihninde gelişen ön yardılar gelmektedir. Maalesef bir çok müşteri yada insanlarımız maalesef özel üretim mobilya tasarımının hazır üretimden daha pahalı olduğunu düşünmektedir. Bu konuda tamamen yanıldıklarını ifade etmek isteriz. Çünkü o büyük firmaların bazıları bir çok ürünlerini bizler gibi firmalara yaptırmakta ve kendi logolarını yapıştırarak satmaktadır. 

Fiyatlarımız kesinlikle pahalı değildir. Ya emsali firmalarda olduğu fiyatlarda yada daha ucuz. Ancak bu hususta kullandığımız malzemenin kalitesi kesinlikle önemlidir. Çünkü başta ağaç kalitesi, akabinde mobilyanın kalındığı vs. bütün bunlar çok önemlidir. 

Özel Mobilya Tasarımı Yaptıranlar Hangi Ağaç Malzemesini Tercih Etmelidir

Bu tamamen müşterinin bütçesine bağlıdır. En adi ağaç kalitesi suntadır. MDF ise benim genellikle müşterilerime önerdiğim orta seviyeli ağaçtır. 

SALON Koltuk Takımında Özel Ölçü Mobilya Tasarım

Evinizin salonu aslında en çok kullandığınız alanıdır. Gününüzün en büyük zamanı burada geçmektedir. Ancak bir çok ailenin maalesef tercih ettiği eşyanın salonun büyüklüğü ile uyumlu olmadığını görüyoruz. Çocuklar için oyun alanının daraldığını, yemek yenilmek istenildiğinden rahatlıkla sofra dahi kurulamadığını, yemek masası alınmış olsa dahi masanın tam olarak kullanılamadığını görüyoruz.

Bunun için biz yada bir başkası bence evin salon ve yatak odasını özel ölçülerle imal ettirmelisiniz. 

Koltuk Takımında Tasarım Yada Ölçüler Nasıl Belirlenecek

Örneğin biz bir müşterilerimize örnek tasarımlar sunuyoruz. Ancak müşterilerimizin internetten buldukları her türlü tasarımı da yapabileceğimizi ifade etmek isterim. Ölçüler kısmına gelecek olursak eğer: zaten ölçüleri evin odasının büyüklüğüne ve kendi tercihinize göre belirlemekteyiz.

Biz kendi adımıza firma olarak önerilerimizi de sunmaktan çekinmeyiz. Ancak tercihimiz müşterilerinizin karar vermesidir. Dolayısı ile herhangi bir firmadan yaptıracağınız işlerde önceden araştırma yapmanızı öneririm. Renk ve desen seçimini önceden belirleyiniz. Ölçüleri usta ile birlikte belirleyiniz. Çünkü ölçülerde ustanın fikirleri önemlidir.

Özel Ölçü Yatak Odası Nasıl Olmalı?

Evinize eşya alırken ikinci planda dikkat etmeniz gereken diğer bir yeri ise yatak odasıdır. Günümüzde evler maalesef çok küçüktür. Özellikle yatak odalarının çok daha küçük olduğunu görüyoruz. Gittiğimiz onlarca müşterinin bir kaç yıl öncesinden hesapsızca yatak odası takımı alıp, eşyalar sığmayınca özel üretimi tercih ettiklerini görüyoruz. 

Biz yatak odası imalatında da istediğiniz ölçülerle imalat yapabiliriz. Kendiniz başka bir usta belirleyecekseniz eğer ustanın maharetini özellikle sorgulamanızı öneririm. 

Özel Ölçülerle Bebek ve Çocuk Odası Takımı

Özellikle iki yada daha çok çocuklu ailelerin çocuk odası takımı yaptırırken daha dikkat etmesi gereklidir. Çünkü tek bir odada bir kaç çocuğunuz için bir oda tasarlıyorsanız bu konuda tecrübeli ustalardan fikir edinmeniz gereklidir.  

Özel Ölçü Dolap

Eski mobilyasını değiştirmek isteyenlerin eski eşyalarından en çok şikayet ettiği hususların başında dolaplarının kapladığı yer gelmektedir. Öncelikle dolapların bazı ölçüleri evrenseldir. Ancak bunun dışında yatak odanız, salonunuz, mutfağınız yada evinizin başka bir yeri için dolap yaptıracaksınız eğer kesinlikle ölçülere dikkat etmeniz gerekir. 

Kurumsal büyük mağazalardan ürün satın alırken ürünün güzelliğine aldanıp hemen ürün satın almayınız. Evinizde kapladığı yere yada diğer eşyalarınız ile uyumuna dikkat ediniz. Tabi bizim çözümlememiz direk özel ölçülerle bu dolabı imal etmektir. Bulunduğunuz şehirde referasnlarına güvendiğiniz bir firma yada ustadan yaptırabilirsiniz. Açıkçası hazır ürünlerden daha kaliteli de olacaktır.