Lenova Hangi Ülkenin Markasıdır?

Lenova hangi ülkenin markası

Lenova hangi ülkenin malıdır ve ürünleri hangi ülkelerde üretilmektedir? Dünyanın en büyük bilgisayar markalarından bir tanesi olan Lenova hangi tür ürünleri üretmektedir? 

LENOVA HANGİ ÜLKENİN MALIDIR?

Lenova Çin'e ait bir şirketin markasıdır. Çin'in başkenti Pekin'de kurulmuş olan bu şirket 1984 yılında kurulmuştur. 

LENOVA İSMİ NE DEMEKTİR?

Bu markanın ismi iki kelimenin birleşmesinden meydana gelmektedir. Le ve nova sözcükleri. 

  • Le : Legend
  • Nova : Yeni demektir.

Dolayısı ile iki ismin birleşmesi ile Yeni legend gibi bir mananın ortaya çıktığını görüyoruz. 

LENOVA HANGİ ÜLKEDE ÜRETİLMEKTEDİR?

Çin'de üretilmektedir. Ancak Çin olması aklınıza tek bir soru işareti dahi getirmesin. Çünkü artık en büyük markalar dahi ürünlerini artık Çin'de üretmektedir. Bu firma kalite denetimlerinden taviz vermemektedir. 

Firmanın amacı bilgisayar konusunda dünyanın en büyüğü olma olduğu için ürün üretim aşamalarında en ince titizliği göstermektedir. 

LENOVA ÜRÜNLERİ NELERDİR?

Elektronik ürünler pazarında bilişim teknolojisine dönük cihazlar üreten bu firma aşağıda sıraladığımız ürünleri üretmektedir:

  • Masaüstü bilgisayarlar,
  • Notebook,
  • Tablet PC,
  • Ultrabook,
  • Akıllı Telefonlar, 
  • Bilgisayar Monitörleri gibi bir çok PC parçası.
  • Ayrıca İş İstasyonları, Sunucular, Çevre birimleri,

LEVONA BİLGİSAYARLAR NASIL?

Bence bu şirketin üretmiş oldukları ürünler içinde en başarılı ürünler bilgisayarlardır. Hem masaüstü PC lerde hemde notebooklarda kesinlikle piyasanın en iyi ürünlerini üretmektedir. 

Şuan kullanmış olduğum bilgisayarı bu markadan aldım. 2 senedir sorunsuz kullanıyorum ve oldukça da memnunum.  

TÜRKİYE PAZARINDA LENOVA BİLGİSAYARLAR NASIL?

Şuan sanırım Türkiye'de bilgisayar satışında pazar lideri bu markadır. Sahip olduğu servis ağı, ayrıca cihazların kalitesi markayı oldukça meşhur yaptı. Açıkçası çevremde bana PC danışanlara son iki senedir hep bu markayı önerdim ve hiç kimse olumsuz bir geri dönüş yapmadı 

Şuan için en iyi marka bana göre Lenova'dır. Ancak teknoloji sürekli değişmektedir. İlerleyen yıllarda daha kaliteli cihazlar başka markalardan çıkması halinde bu sayfadan sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacağım. 

LENOVA ÜRÜNLERİN GARANTİ SÜRESİ KAÇ YILDIR?

Öncelikle satın aldığınız ürünün garantisini sağlayan firmanın hangisi olduğunu iyice inceleyiniz. Çünkü bu marka ürünleri başka ithalatçı firmalarda getirterek ithalatçı garantili olarak satabilir. 

Lenovadan satın aldığınız ürünler için 2 yıl normal garanti süresi söz konusudur. 

LENOVA PİLLERİ VE DİJİTAL KALEMLERİN GARANTÜ SÜRESİ KAÇ YIL?

Bu ürünler için belirlenmiş garanti süresi 1 yıldır. 

LENOVA ÜRÜNLERDE GARANTİ TAMİR SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Bu süre yasal olarak 20 iş günüdür. Yani resmi tatiller ve hafta sonları bu süreye dahil değildir. Ancak firmanın resmi açıklamasında bu sürenin kesinlikle çok daha kısa süreceği ifade edilmektedir. 

Çevremde bulunan bir kaç kişi maksimum 5 günde sonuç aldığını ifade etmiştir. 

İthalatçı Garantili Ürünler

Bu ürünler için garanti sağlayıcı firma ürünü ithal eden firmadır. Bu firmanın garanti şartlarının yanında firmanın geçmişine de bakmanızı öneririm. Benim satın aldığım ürün Lenova Türkiye Garantili Ürün. Kardeşimin satın aldığı ürün ise İthalatçı Garantili. Açıkçası ikimizde bir sorun yaşamadık. 

IBM 'İ KAÇ YILINDA SATIN ALMIŞTIR?

Bu markayı meşhur yapan bir diğer husus IBM'i satın alarak gücüne güç katmasıdır. Yanlış bilmiyorsam şuan için Çin'in en büyük bilgisayar markasıdır. Nasıl ki akıllı cihazlarda en büyük marka Huawei ve Xiomia, PC'de de bana göre en büyük marka bu markadır.