Klavyede Kalp (♥) Nasıl Yaparım?

Klavyede kalp nasıl yaparım? Cep telefonunda kalp işareti nasıl yapılır? Facebook kalp işareti nasıl yapılır? İçi boş kalp nasıl yaparım?

BİLGİSAYARDA KLAVYE İLE KALP İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Bilgisayar klavyesinde ♥ (Kalp) işareti yapmak için direk bir tuş yoktur. Bu işareti yapmak için ALT tuşunu kullanmak zorundasınız. Kalp işaretini yapmak için:

Alt tuşuna basılı tutunuz. 

Alt tuşuna basarken 3 rakamına basıp iki tuştan aynı anda elinizi çekiniz.

Kalp işaretinin çıkması için her iki tuştan da elinizi çekmeniz gereklidir. 3 rakamına basarken Alt tuşuna basmaya devam ediyor olmanız gereklidir. Ancak her iki tuşa bastıktan sonra iki parmağınızı da aynı anda kaldırınız. 

FACEBOOK KALP ♥ İŞARETİ NASIL YAPARIM?

Facebook'a bilgisayar üzerinden giren kişiler klavye ile kalp işaretini yukarıda anlattığım gibi rahatlıkla girebilir. Android yada İOS cihazlardan facebookta kalp işaretini girmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle facebook sayfasının emoji bölümü kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü emoji bölümünde bir çok seçenek vardır. İstediğinizi tercih edebilirsiniz. Hatta değişik renklerde kalp resimleri karşınıza gelecektir. 

SİYAH KALP İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Bilgisayar üzerinde siyah kalp ♥ yapmak için Alt + 3 tuşlarına aynı anda basılı tutarak elinizi çekmeniz gereklidir. 

Not: Alt Gr tuşuna değil, Alt tuşuna basmanız gereklidir. 

KÜÇÜK KALP İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Alt + 3 tuşlarına bastığınız yazacağınız ♥ işareti zaten burada da yazdığımız gibi küçük bir şekilde yazılmaktadır. 

WHATSAPP ATAN KALP İŞARETİ NASIL YAPILIR?

Emojiler bölümüiçin gülen yüz ifadesine tıklayınız. Bu ifade bütün emojileri açan bir menüdür. Bütün emojilerin tamamı buradan karşınıza çıkmaktadır. 

 Devamında

İÇİ BOŞ KALP NASIL YAPILIR?

Maalesef bunu yapmanız mümkün değil. Gerek klavyede ve gerekse emojinler içinde içi boş kalp maalesef yoktur. Bunu yapmak için kopyala yapıştır seçeneğini kullanmanız gereklidir. Hemen aşağıda yer alan emojiyi kopyalayarak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. 

♥❣❤❦❧❥☙დღ

❤❥❦