Kadınlar, Kızlar İçin En Güzel Hediye Önerileri - Doğum Günü, Sevgililer Günü, İlanı Aşk vs

Kadınlara hediye almak erkeklere nazaran daha kolaydır. Bunun nedeni seçeneklerin çok daha fazla olmasıdır. Aksesuardan süs eşyalarına, giyim kuşamdan ev tekstiline kadar pek çok seçenek kadın hediye fikirleri içinde yer alabilir. Sizler için kadınların hoşuna gidecek 8 farklı hediye önerisini sunuyoruz:

1.Minyatür bahçe

Doğa evi, orman evi veya kır çeşmesi… Birbirinden farklı seçeneklerle sunulan, oldukça şık mini bahçeler, kadın hediyeleri arasında ayrı bir değere sahiptir. İçinde gerçek bitkilerin olduğu, doğal taşlarla süslenmiş ve dekoratif ürünlerle doldurulmuş minyatür bahçelerle ilgilenmek oldukça keyifli. Bu doğal tercih iş arkadaşına hediye olarak alınabileceği gibi kız arkadaşa hediye olarak da alınabilir.

2.Parfüm

Her kadın güzel kokmayı sever, bu nedenle parfüm kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kadın hediyeleri doğum günü için olduğu kadar diğer özel günler için de alınması uygun olan seçeneklerdendir.

3.Romantik baskılı çikolata

Sevgiliye hediye dendi mi ilk akla gelen şeylerden biri çikolatadır. Çikolata ile hem sevgilinizi mutlu edecek hem de ona verdiğiniz değeri göstereceksiniz. Şık kutularda kalpli çikolatalar 14 Şubat hediyeleri için de düşünülebilir. Ayrıca baskılı puzzle çikolatalar da ortama şık bir hava katacaktır.

4.Karakalem portre

Kişiye özel hediyeler içinde karakalem portreler oldukça revaçtadır. El emeği karakalem çizimlerle farklı bir boyut kazanan fotoğrafları sevgilinize, iş arkadaşınıza, annenize ya da kız kardeşinize hediye edebilirsiniz. Evlilik yıldönümü hediyelerine bir seçenek olarak ise eşinizle birlikte çektirdiğiniz bir fotoğrafın karakalem portresini düşünebilirsiniz.

5.Ahşap fotoğraf

Kadınların hoşuna giden hediyelerden biri de ahşap fotoğraflardır. Şık çerçeveler içinde ahşap üzerine işlenen fotoğraflar daha kalıcı oluyor. Fotoğraf üzerine yazı yazdırabilir, sevdiğinize anlamlı bir not bırakabilirsiniz. Yıldönümlerinde, doğum günlerinde, 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi olarak ya da sizin için başka anlamlı bir günde sevgilinizi mutlu etmek için vereceğiniz ahşap fotoğraflar oldukça özel bir hediyedir.

6.İsme özel defter

Yazmak, zihnin dinlenmesine yardımcı olan en eğlenceli aktivitelerden biridir. Dertler, sevinçler, heyecan verici olaylar ya da hatırlanması gereken tarihler defterlere not edilir. İsme özel defter, kapağında sevgilinizin ismi ve soyadının basılı olduğu, dilerseniz sevgilinizin fotoğrafını da bastırabileceğiniz anlamlı ve güzel bir hediyedir.

7.Tektaş hediyeli romantik hediye sepetleri

İster evlilik teklifi yapmak için ister 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamak için verin. Amacınız ne olursa olsun tektaş hediyeli romantik hediye sepetleri ile sevgilinizin kalbini bir kez daha fethedebilirsiniz. İçinde çikolatalar, güller, sevgi sözleri kartları ve daha pek çok şeyin olduğu hediye sepetlerindeki tek taş yüzük sevgiliniz için büyük bir sürpriz olacak. Tek taş hediyeli romantik sepetler, yaratıcı hediyeler arayanların alabileceği oldukça gösterişli ve özel bir seçenektir.

8.Giyilebilir kollu polar battaniye

Polar battaniyeler soğuk kış günlerinde ısınmak için en çok kullanılan eşyalardan biridir. Ancak kollarınızı da kapattığınızda ellerinizi kullanamaz hale gelirsiniz ve kumandayı bile almaya üşenebilirsiniz. Bu nedenle giyilebilir kollu polar battaniyeler oldukça kullanışlı ve rahattır. Çevrenizdeki pek çok kadın bu sıcacık hediyeden memnun kalabilir. Eşiniz, anneniz, kardeşiniz, okul arkadaşınız ya da çok sevdiğiniz iş arkadaşınız için giyilebilir kollu polar battaniye alarak ısınırken sizi düşünmesini sağlayabilirsiniz.

14 Şubat Sevgililer Günü İçin Hediye Kızlara Nasıl Hediye Alınır?

Hediyeleşmek aradaki sevgi bağının güçlenmesi için en iyi fırsatlardan biri. Hediye almak için bazı günlerin varlığı ise bulunmaz bir fırsat. Açıkcası sevgililer günü toplumsal değerlerimiz açısından pek fazla tasvip ettiğimiz bir gün değildir. Ancak yine de toplumumuzda bir çok insan bu güne haddinden ziyade değer verdiği için bizlerde bu yazımızda ayrı bir başlık açarak hediye önerileri sunmaya karar verdik. 

Ancak google'den sevgililer gününün kökeni diye aratarak bugünün aslında kadınlar için çok acı bir katliam günü olduğunu göreceksiniz. 

Şimdi bugüne özgü ne tür hediyeler alabileceğinizi sizler için tek tek sıralayalım: 

  • Çiçek: Listemizin ilk sırasına çiçeği aldık. Ancak çiçekler kalıcı olmayan sararıp solan hediyeler oldukları için bizler hiç bir zaman bu hediyeye sıcak bakmamaktayız. Ancak sizler sevgiliniz yada eşiniz için kalıcı gerçek canlı çiçek alarak hediyenizin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Unutmamanız gereken en önemli hususlardan bir tanesi aldığınız hediyenin uzun süre kalıcı olarak aşkınızın kalbinde yer edinmenizi sağlamasıdır. Çiçekler sadece bir kaçgün canlı kaldığından ben bir bayan olarak bana çiçek gelmesini asla istemiyorum açıkcası. 

  • 99 Adet Gül : İllada romantik olacağım ve sınırları zorlamam gerek diyorsanız sepet içinde 99 adet gül almayı deneyebilirsiniz. Üniversite yıllarında şuan ki eşimin bana yaptığı bu süprizi hala unutamam. Yurtta o gün bütün gündem maddesi bendim. Herkeste bana gelen güller konuşulmuştu. 

Özellikle çalışan bayanların olduğu işyerlerine gidecek bu şekildeki bir hediye sevgilinizi gündem maddesi yapabilir. Bayanların en büyük zaafının o işyerinde konuşulmak olduğunu unutmayınız. Her sevgili o gün muhakkak klasik çiçek alıp mgönderecektir. Ancak sizler 99 adet gül ve rengarenk gül göndererek gündem yaratabilirsiniz. 

  • Parfüm : Başta ben olmak üzere bir çok bayanı cezbeden hediyelerin başında parfüm gelmektedir. Ancak bana gelecek parfüm hediyesinin kokusunun güzelliğinin yanında kutusunun ve şişesinin de güzelliği önemlidir. Parfüm bittikten sonra da ben parfüm şişelerini biriktirdiğim için güzel bir parfüm şişesinde hediye gelmesini isterim. (Buradan eşime de duyurulur)
  • Karakalem Resim Çalışması : Bir defasında eşimle nişanlı iken bana ait bir resmi kendisi karakalem çalışması yaparak çok güzel bir çerçeve içinde hediye etmişti. Bu hediye hala yatak odamızda baş köşede. Erkekler olarak sevgilinize sizlerde bu şekilde bir süpriz yapabilirsiniz.