İstanbul'un En İyi ve Güvenilir Halı ve Koltuk Yıkama Firmaları

İstanbul'da yüzlerce Halı ve Koltuk yıkama üzerine işletme faaliyet göstermektedir. Modern şehir hayatında evlerimizde halı ve koltuklarımızı kendimizin yıkama imkanı kesinlikle bulunmamaktadır. Dolayısı ile hepimiz bir şekilde halı ve koltuklarımızı bu işletmelere vermek zorundayız. Ancak üzülerek söylüyorum ki bu işletmelerin yüzde 90'dan fazlası kesinlikle güvensizdir.   

KOLTUK VE HALI YIKAMALAR NEDEN GÜVENSİZ

Bu işletmelerin hepsinin güvensiz olduğunu söylemek haksızlık olur. Aralarında gerçekten bu işi hakkıyla yapan işletmeler tabi ki var. Ancak bu tür işletmelerin benim nazarımda neden güvensiz olduklarını aşağıda maddeler halinde sizlere özetlemek istedim. 

 • Kullandıkları deterjan maddesi konusunda bize garanti verebiliyor mu? Biliyoruz ki günümüzde kanserojen madde içeren bir çok kimyasal madde temizlik adı altında üretilmekte ve bu tip işyerlerinde leke çıkarma adı altında kullanılmaktadır. 
 • Kendi halınız yıkanırken başkasının halısı ile birlikte mi yıkanıyor? Üst üste başkalarının halısı ile birlikte mi yıkanıyor?
 • Ayrı ayrı yıkanmış olsa da başkasının halısı ile birlikte mi durulanıyor?
 • Başkasının tuvalet pisliği içeren halıları ile birlikte mi yıkanıyor? Başkasının halısında yer alan tuvalet pislikleri acaba sizin halınıza geçiyor mu?
 • Durulaması nasıl? Gerçekten yeteri kadar durulanıyor mu?

Buna benzer durumlara daha onlarca örnek verebiliriz. 

AYAK KOKUSU TAVAN YAPAN HALI VE KOLTUK YIKAMACI

Yıllar önce oturduğumuz semtte halılarımız ve koltuklarımızı yıkaması için internetten bir firma bularak evimize çağırdık. Koltuklarımızı evde yıkayacaktı. Halılarımızı ise yıkayıp evimize getirecekti. 

Ancak evimize gelen çocuktan sonra evi tam 3 gün sürekli havalandırmak zorunda kaldım. Çünkü adamın ayakları öyle iğrenç kokuyordu ki midemiz bulandı. 

Şimdi soruyorum: kendi temel temizliğini yapamayan bu adam sizin halılarınızı ne kadar temiz yıkayabilir.  

İstanbul'da koltuk yıkama hizmeti sunan Koltuk ve Halı Yıkama Şirketinin sahibi Muhammet Elibol ile koltuk yıkama hizmeti ve koltuk yıkama kanpanyası üzerine konuştuk. 

KOLTUK YIKAMA RANDEVUSU AL:

İletişim Numarası :  +9 0532 135 67 01

Adres :  Alemdağ Mah. Reşadiye Cad. Ayazma Sok. No:61 Çekmeköy/İstanbul (Şifa Tıp Merkezi Yanı)

İstanbul’un Hangi Semtlerinde Koltuk Yıkama Hizmeti Vermektesiniz?

İstanbul'un bütün ilçelerine hizmet verebilmekteyiz. Ancak hizmet talebiniz için bir kaç gün öncesinden randevu talep etmenizi öneririm. Açıkçası şuan tahminimizden oldukça fazla bir taleple karşı karşıyayız. Müşteri portföyümüz birbirlerine tavsiye eden komşu ve akrabalardan dolayı her geçen daha da artıyor. Son olarak şunu da ifade etmek isterim: İstanbul'un tamamına hizmet vermekle birlikte aşağıda yer alan ilçelerden yoğun talep gelmektedir. 

 • Kadıköy,
 • Üsküdar, 
 • Ataşehir, 
 • Levent,
 • Bakırköy

KOLTUK YIKAMA RANDEVUSU AL:

İletişim Numarası :  +9 0532 135 67 01

Adres :  Alemdağ Mah. Reşadiye Cad. Ayazma Sok. No:61 Çekmeköy/İstanbul (Şifa Tıp Merkezi Yanı)

Koltuk Yıkama Ücreti Ne Kadar?

Koltuk yıkama ücretimiz 155 TL. Ancak müşterilerimizin talep etmesi halinde kendi temizlik ürünlerini de kullanabiliriz. Bu durumda ücretimiz 145 TL olacaktır.  

 • Normal Koltuk Yıkama Ücreti : 155 TL,
 • Koltuk Takımı Yıkama Ücreti  : 155 TL,
 • Temizlik Malzemesi Müşteriden Koltuk Yıkama Ücreti : 145 TL, 
 • Kollu Sandalye ve Berjer Yıkama : 10 TL, 

Koltuk Yıkama İşleminde Hangi Temizlik Ürünleri Kullanılmaktasınız?

Şirket olarak genel prensiplerimizden bir tanesi kullandığımız temizlik malzemelerinde şeffaf olmamız ve merdiven altı temizlik malzemelerinden uzak durarak her ailenin evlerinde kullanmış olduğu temizlik malzemelerini kullanmaktadır.
Merkez Koltuk Yıkama fabrikası olarak aşağıda yer alan temizlik ürünlerini kullanmaktayız:

• Vanish Kosla Halı Şampuanı - Bingo Halı Makine Makine Yıkama
• Vanish Kosla Leke Çıkarıcı Sprey

Koltuk yıkama işlerinde yukarıda belirttiğimiz temizlik ürünlerini müşterinin tercihine göre kullanmaktayız. Örneğin müşterinin tercihi Bingo ürünleri olması halinde temizlik işleminde Bingo ürünlerini kullanırız.

Yıkama İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Yıkanacak olan eşyanın boyutuna göre bu süre değişmektedir. Ancak bir ortalama olarak bir koltuk takımını 60 dk. gibi bir sürede temizlemekteyiz. Fakat bu süre lekenin boyutu yada temizlenecek olan eşyanın temizlenme süresine göre uzayabilmektedir. 

Yıkanan Koltuklar Ne Kadar Sürede Kurur?

Yıkama işlemine tabi tuttuğumuz koltuklarınızı bir gece yada bir gün boyunca kullanmamanızı tavsiye ederiz. Ancak yıkama işleminde kullandığımız makineler koltuklarda ki suyu son noktasına kadar çekmektedir. Dolayısı ile yıkama işleminin hemen akabinde dahi kullanmaya başlasanız ıslaklığı hissetmezsiniz. 

 • İlk 4 saatte nemli,
 • İkinci 4 saatte çok az nemli,
 • 8 saatten sonra koltuklarınız kurumuş olacaktır. 

Koltukları Nasıl Yıkıyorsunuz?

Yıkama işlemini koltukların kumaşına göre yapmaktayız. 

 • Seçmiş olduğunuz deterjan ürünleri ile koltuklarınızı köpükleriz,
 • Ardından lekeli yerler başta ovalama işlemine geçeriz. Böylelikle çıkmayan inatçı lekelerin ve diğer kirlerin açığa çıkmasını sağlarız. (Ovalama işlemini koltuk kumaşlarına zarar vermemek için fazla yapmamaktayız.)
 • Vakum makinemiz ile koltuklarda ki bütün deterjanları, suları vs. çekeriz. 
 • Ardından yeniden kontrol ve değerlendirme işlemine geçeriz. Çıkmayan yada yeteri derece temizlenmeyen bir bölgeyi yeniden temizleriz. 

Vakum Makinesi Nedir ve Halı Yıkama Makinesinden Farkı Nedir?

Vakum makineleri halı yıkama makineleri ile aynı mantıkta çalışır. Ancak bizlerin kullanmış olduğu vakum makinesi fabrika sistemi makine olup, en iyi halı yıkama makinesinden dahi 10 kat daha fazla vakum yapma kapasitesine sahiptir. Evde halı yada koltuk yıkama işleminde temizlik işleminin en hassas noktası bu vakum makineleridir. 

 • Vakum işleminin kalitesi halılarda ki yada koltuklarda ki bütün kirleri çekmeye yarar. Yıkama işleminin ardından koltuklardan çekilen su miktarı temizliğin kalitesini gösterir. Çünkü halılarda yada diğer eşyalarda kalan su oranı kirli suyun ne kadar çıktığını gösterir. 

Evde Koltuk Yıkamada Deterjan Seçimi

Bugün koltuk ve halı yıkama hizmeti yapan bir çok işletme maliyetleri düşürüp daha çok kar etmek için temizlik malzemelerinden tasarrufa gitmektedir.
Özellikle merdiven altı diyebileceğimiz bir çok firmanın yine merdiven altı temizlik malzemeleri ile yapmış oldukları temizlik işlemi sağlık açısından tehlikeler saçmaktadır.