G.vat Ne Demek, Hakaret Suçu Sayılır mı? Nasıl Dava Açılır?

Gav.t sözcüğü Ülkemizde en çok kullanılan hakaret yada küfür sözcüklerinden biridir. Açıkçası çok ağır bir hakaret sözcüğüdür. Ancak kullanıldığı her konuşmada bu derin manasıyla da kullanılmaz.  Bu kavram TDK'da da açıklanmış bir ifadedir. 

Gav.t Ne Demek?

Gav.t normal şartlarda kadın satıcısı kişilere verilen bir isimdir. Eş anlamlısı pezevenktir. Ancak derin manasıyla her iki kavram birbirine yakın anlamlar taşısa da ga.at ifadesi biraz daha farklı anlam taşımaktadır. 

Pezevenk normal kadın satıcılarına denilen bir isim iken, ga.at ise kendi karısını satan kişilere denilen bir kavramdır. Dolayısı ile biz ga.at sözcüğünün daha kötü bir tanım odluğunu düşünüyoruz. Oldukça hayasız bir sıfattır.

Gav.t yada Kavat Hangisi Doğrudur?

Doğru ifadesi ga.at sözcüğüdür. Bu ifade Anadolu'da kullanılmaya başlanmış bir hakaret sözcüğüdür. İstanbul gibi yerlerin geçmişinde bu kavramın kullanıldığına dair bir tarihi kayda şuana kadar pek rastlanmamıştır. 

Ancak artık günümüzde Ülkemizin bir çok yerinde İstanbul'da konuşulan saray Türkçesi bütün Türkiye'ye hakim. Dolayısı ile İstanbul'un güzel Türkçesini konuşan bir çok insan biraz da kibarlıklarından dolayı kavat kelimesini kullanmaktadır. Ancak doğrusu kavat değil, ga.at'tır.

Gav.t Kavramının İfade Ettiği Kadın Satmak Ne Demektir? 

Yukarıda ifade ettiğim gibi bu sözcük kadın satıcısına verilen bir isimdir. Ancak kadın satıcısı kavramı çok ağır bir ithamdır. Kadınların cinselliğini para karşılığında başka erkeklere pazarlamaya verilen bir isimdir bu. Beyaz kadın ticareti, kadın pazarlama, karı satma gibi değişik varyasyonları vardır. 

Gav.t Sözü Hakaret Suçu Sayılır mı? Hangi Durumlarda Bu İfade Dava Konusu Edilir?

Bu ifade kesinlikle hakaret ifadesidir. Size bu ifadenin kullanılması durumunda bu durumu dava edebilirsiniz. Ancak mahkemeden nasıl bir sonuç çıkacağı tamamen Hakimin görüşüne kalmış durumdadır. 

Size ga.at denilmesi durumunda dava edebilmeniz için ilk olarak şahitler gereklidir. Ancak bu söz sanal alemde yada telefonda mesaj yolu ile söylendiyse eğer bu şekilde dava sürecini işletmeniz daha kolay olur.  

Gerçekten Gav.tlık Yapan Bir Kişiye Gav.t Demek Suçmudur?

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir. Gav.t yada kavat bir meslek değildir. Sadece zaman içinde dilimize girmiş kadınları sex işçisi olarak pazarlayan kişilere denilen bir kavramdır. Dolayısı ile karısını yada başka kadınları satan pazarlayan bir kişi benim mesleğim ga.atlık diyemez. 

Haliyle bir kişinin aşikar olarak kadın pazarladığını biliyor olsanız dahi o kişiye bu şekilde hitap etmeniz kişilik haklarına aykırlık teşkil edecektir. 

Bir Erkeğin Kız Arkadaşını, Sevgilisini Yada Karısını Seks Amacıyla Başkalarına Sunması

Tabi birde meselenin sosyolojik bir tarafı var. Bir erkek eğer kendi karsını, sevgilisi yada kız arkadaşını başka erkeklere sunabiliyorsa bu çok adi bir davranış kalıbıdır. Yeryüzünde bir insanın yapacağı en adi ve ahlaksız işlerin başında bu durum gelmektedir. 

Düşününüz bir: bir insanı daha aşağı derekeye düşüren hangi davranış kalıbı olabilirki? Kendi karısını, namusunu hani deyim yerindeyse herşeyini başka sapık erkeklerin koynuna itmek şeytanlaşmanın ötesinde birşey olsa gerek. 

Mesele böyle olunca namusuna çok düşkün toplumumuz bu pis işi yapanlara (dikkat ediniz seks işçisi olarak çalışan kadınları kastetmiyorum) yani kadınları başka erkeklere pazarlayarak geçimini sağlayan ş.siz erkeklere bu toplum elbette çok pis bir yakıştırma yapacaktır. 

Ben şahsi olarak bu iğrenç insanları tanımlamak için bu ga.at ifadesini kullanıpta kendi ağzımı kirletmeyi istemem.