Combofix Nedir | ComboFix İndir [Çalışan Sürüm]

ComboFix antivirüs programı milyonlarca bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılan ücretsiz bir yazılımdır. Bu programı ücretsiz olarak aşağıda yer alan link üzerinden indirebilirsiniz. Söz konusu programı nasıl indirip kuracağınızı, combofix çalışmıyor diyorsanız çalışan sürümün hangisi olduğunu ayrıca bu program hakkında bilmeniz gereken ince detayları bu makalemizden inceleyebilirsiniz. 

ComboFix Nedir?

Windows İşletim sisteminin ücretsiz olarak sunduğu güvenlik duvarını hepimiz biliriz. Bununla birlikte ücretli yada ücretsiz olarak hizmet veren daha bir çok virüs programı da mevcut. Bu tip programların başa çıkamadığı trojen, adware, malware, spyware, rootkit gibi art niyetli virüsler ile başa çıkamadıysa bu programı kullanabilirsiniz. 

  • Combofix bilgisayarınızda işlem yaparken en küçük dosyalara kadar hepsine ulaşmaktadır. 

Combofix İndir

Combofix indirmek için:

ComboFix İndirmek İçin Tıklayınız.

Not Combofix Programı Aşağıdaki İşletim Sistemlerinde Çalışmaktadır:

Eğer işletim sisteminiz Windows 8 ve Üstüyse ViberSoft Uygulamasını Kullanabilirsiniz:

ViberSoft Yazılımını İndirmek İçin Tıklayınız

Amwo.exe Virüsüne Karşı Etkili

Amwo.exe virüsünü bilirsiniz. Bilgisayarımıza verdiği zararlar yönünden oldukça etkili olan kötü amaçlı bu yazılıma karşı bu programı kullanabilirsiniz. 

ComboFix'i Çalıştırınca Mevcut Antivirüs Programınızı Devre Dışı Bırakmanız Gereklidir

Antivirüs programları dışarıdan yabancı olarak algıladığı her programın çalışmasını engellemektedir. Eğer bilgisayarınızda herhangi bir antivirüs programı kurulu ise ComboFix.exe programını kötü amaçlı olarak algılayacak ve etkin çalışmasını engelleyecektir. 

Ayrıca unutmamanız gereken bir diğer husus bilgisayarımızda aynı anda iki virüs programı çalıştırılmaz. Mevcut programlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bu programı kullanırken mevcut virüs programlarınızı devre dışı bırakınız. Tarama bittikten sonra yeniden aktif edebilirsiniz. 

Tarama İşlemine Başlamadan Önce Devam Eden İşlemlerinizi Kaydediniz

Bu programı çalıştırdıktan sonra tarama işlemi bittiği zaman bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Bunun için devam eden bir işleminizi muhakkak bitiriniz. Hatta mümkünse çalıştırdığınız diğer programları kapatınız. 

USB Belleklerinizi de ComboFix Temizleyebilirsiniz

Birçok virüs programı USB belleklere bulaşan virüslerde maalesef etkisiz olur. Özellikle Auotorun virüsü tarafından kullanılamaz hale gelen USB'lerinizi bu program ile temizleyebilirsiniz. 

ComboFix Amvo Virüsüne Karşı Etkilidir

Amvo virüsü bilgisayarınızda klasörlerin yapısını değiştiren ve inatçı olan yazılımlardan bir tanesidir. Bu program vasıtası ile amvo.exe virüs programını da temizleyebilirsiniz.  

Antivirüs Programı Olarak Combofix Yeterli midir?

Hayır uzmanların görüşüne göre sadece bu programı kullanmak yeterli değildir. Ayrıca bu yazılım diğerlerinden farklı olarak sadece bazı zamanlarda çalıştırılması gereken programdır. 

  • Bu program bilgisayarınızı korumaktan ziyade bilgisayara girmiş olan virüslerin tespiti ve temizlenmesinde yardımcı olur. 
  • Diğer virüs programlarının ise korunmaya katkısı vardır. 
  • Bu programı mevcut programlarla temizleyemediğiniz virüsleri temizlemek için başvurunuz. Sürekli çalıştırmak aynı zamanda bilgisayarınızı da kasacaktır.  

ComboFix Programını Kimler Kullanmalıdır?

Bilgisayardan yeterli derecede anladığınızı düşünüyorsanız bu yazılıma başvurunuz. Aksi durumda bilgisayarınızın daha da kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilirsiniz. Bununla birlikte aşağıda yer alan kullanım rehberimizi de incelemeniz halinde az çok fikir sahibi olacağınızı düşünüyoruz. 

Not: Sizlere tavsiyemiz mevcut programlarla yetinerek PC'nizi korumaya çalışın. Hatta Windows İşletim sisteminizin güvenlik önlemleri dahi yeterli olabilir. Ancak yanlış sitelerde gezinmeniz halinde bazı riskler elbette olabilir. Bu durumda çözüm üretememeniz halinde bu programa başvurabilirsiniz.   

ComboFix Windowsun Hangi İşletim Sistemlerinde Kullanılır?

Şuan için maalesef Windows 10 için uyumlu versiyonu yok. Ancak Windows 10'un ben zaten yeteri kadar güvenil olduğunu düşünenlerdenim. Yeter ki kopya işletim sistemi kullanmamış olunuz. Çünkü kopya işletim sistemlerinde güvenlik duvarı yeteri kadar çalışmıyor. 

Bununla birlikte Windows 8.1'den sonrasını desteklemiyor. Ancak öncesi yıllarda çıkan işletim sistemleri için çok uygundur. 

Windows XP (yalnızca 32-bit)
Windows Vista (32-bit / 64-bit)
Windows 7 (32-bit / 64-bit)

Combofix Nasıl Kullanılır?

ComboFix Programını masaüstüne kaydetmeniz gereklidir. İndirdiğiniz yer bilgisayarınızda başka bir klasör olsa dahi kes yapıştır ile masaüstüne alın. 

Unutmamanız gereken en önemli husus bu programı masaüstüne kaydettikten sonra sadece ihtiyaç  duyduğunuz zaman çalıştıracaksınız. Çalıştıracağınız zaman:

  • Kullandığınız antivirüs programını kapatınız. 
  • Windowsun güvenlik duvarını kapatınız. 
  • Bilgisayarınızda kullandığınız bir program varsa bunları da kapatınız. 
  • Arka planda çalışan herhangi bir program varsa muhakkak bunları da kapatınız.