Bağkur Borç Prim Borcu Sorgula Şifresiz

Sosyal Güvence olarak Bağkur’a tabi olanlar Bağkur borç sorgulama işlemini e devlet sistemi üzerinden çok kolay bir şekilde yapabilir. Eski uygulamada size en yakın İlçe Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne başvurarak öğrenmek zorunda olduğunuz bağkur borç sorgulama işlemini e devlet şifreniz ile hemen aşağıda linkini verdiğimiz e devlet sayfasından yapabilirsiniz. Bu makalemizde borç sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bütün detayları da sizlere anlattık.

E Devlet Bağkur Borç Sorgulama Sayfası (Resmi Siteye Gider)

Bağkur Borç Sorgulama İşlemi

Sosyal güvence olarak Bağkur yatıran işverenler devletin vermiş olduğu hizmetlerden primlerini düzenli bir şekilde yatırdıkları taktirde yararlanabilir. Örneğin bir sağlık kuruluşuna başvurunuzda yada hekiminiz tarafından yazılan ilacın eczanede devlet tarafından karşılanması için primlerinizi yatırmanız gereklidir.

Bağkur borç sorgulama işlemi için aşama aşama aşağıda ki adımları takip ediniz:

1- E devlet sorgulama sayfasını ziyaret ediniz.

Hemen yukarıda verdiğimiz sayfayı ziyaret ederek direk sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz sayfa direk E Devlet sitesinin (turkiye.gov.tr) resmi sorgulama sayfasıdır. Sitede şifrenizi girerek işlem yapacağınız için sayfanın güvenilir olduğundan emin olunuz. Yukarıda ki linki tıkladığınızda aşağıda ki gibi bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

Bağkur Borç Sorgulama

Sorgulama yapmak için verdiğimiz linkten siteyi ziyaret ettiğinizde yukarıda ki resimde ki sayfa karşınıza çıkacaktır. 1 numaralı bölümde yer alan kilit işareti çok önemlidir. Bu işaretin olduğuna dikkat ediniz. Bu sayfa üzerinden 3 numaralı yeri tıklamanız gereklidir. 4 numaralı yeri tıklayarak siteye şifrenizi girerseniz eğer ana sayfaya gidersiniz. Bu durumda sorgulama yapacağınız ekranı zor bulabilirsiniz.  2 numaralı yer ise hangi sayfada olduğunuzu gösterir. 

Not: E Devlet üzerinden Bağkur Borç Sorgulama işlemini yapabilmeniz için ilk olarak e devlet şifresi almanız gereklidir. E devlet şifresini PTT'lerden sıra yoksa eğer bir kaç dakika içinde alabilirsiniz. (Ayrıntılı bilgi için Bkz. E devlet şifresi nasıl alınır)