Bağcılar Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları Sorgulama

Bağcılar Devlet Hastanesi’nde yaptırdığınız tahlillerin ve testlerin sonuçlarını, telefonla, e-Nabız sisteminden ya da hastanenin internet sitesine girerek sorgulayabilirsiniz. Telefonla ya da internetten sorgulama yapabilmek için barkod numarasına ihtiyacınız vardır.

Bağcılar Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçlarını İnternetten Sorgulama

Online olarak sorgulama yapmak için sırayla şu adımları takip etmeniz gerekir;

 • İlk olarak “bagcilareah.saglik.gov.tr” bağlantısını açın.
 • Daha sonra sayfayı biraz aşağı kaydırarak orta menüden “Laboratuvar Sonuç” bağlantısını açın.
 • “Hasta Sonuç Öğrenme” isimli ayrı bir pencere açılacaktır.
 • Bu sayfadaki forma sırayla T. C. kimlik numaranızı, adınızı, soyadınızı, örnek numarasını ve 5 haneli güvenlik kodunu yazın. Örnek numarası ve güvenlik kodu, doldurulması zorunlu alanlardır. Örnek numarası olarak istenen kısım barkod numarasıdır.
 • İstenen bilgileri ekrana girdikten sonra “Tamam” butonuna tıklayın.

https://labsonucbagcilareah.istanbulsaglik.gov.tr:1443/alissonuc/

Verdiğiniz bilgiler doğruysa birkaç saniye içinde hastanede yaptırdığınız kan ve idrar tahlillerinin sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

İnternetten yaptığınız sorgulamalarda sonuçların çıktısını almanız mümkündür. Bunun için sonuç ekranındaki “Yazdır” butonunu kullanmanız yeterlidir. Çıktı almanız, ilerde başka bir hastaneye gittiğinizde size yardımcı olacaktır. Devlet hastanelerinde yapılan tahlillerin sonuçları özel hastanelerde ya da eğitim araştırma hastanelerinde görüntülenememektedir. Bu nedenle sonuçların çıktısını almak hem muayene olacağınız doktora hem de size hastalığınızın seyri hakkında bir fikir vermeye yarayacaktır.

Bağcılar Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçlarını E-Nabız Yoluyla Öğrenme

E-Nabız yoluyla tüm sağlık geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Bunun için e-Nabız sisteminde bir hesap oluşturmanız gerekir. Eğer önceden e-Nabız sistemine hiç girmediyseniz ilk olarak enabiz.gov.tr adresine girip ya da e-Devlet hesabınızda size gönderilen bilgi bağlantısına tıklayarak sistemi açmalısınız.

E-Nabız sisteminde bir şifre belirledikten sonra kilo ve boy gibi kişisel bilgilerinizi girin. Bunlar zorunlu bilgiler olmayıp daha sonra da yapabilirsiniz. E-Nabız sisteminde hesap oluşturduktan sonra sol taraftaki menüde birçok hizmetin yer aldığını göreceksiniz. Bu hizmetler arasından “Tahlillerim” sekmesine tıklayın. Açılan sayfada yaptırdığınız tüm tahlilleri detaylarıyla birlikte görebilirsiniz. Tahlili hangi tarihte ve hangi hastanede yaptırdığınız gibi bilgileri ekranda görebilirsiniz. Sonuçları görüntülemek için “Detay Göster” butonuna basmanız yeterlidir. Açılan ekranda incelenen değerlere, bu değerlerin referans değerlerine ve sizdeki sonuçlarına bakıp karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bağcılar Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçlarını Telefonla Sorgulama

İnternetinizde sorun yaşıyorsanız ya da tahlil sonuçlarına internetin olmadığı bir yerde ihtiyaç duyuyorsanız telefonla da bilgi almanız mümkündür. Bunun için şu numaraları alıp bilgi alabilirsiniz;

 • Tahlillerinizi merkez binada veya Güngören Semt Polikliniği’nde yaptırdıysanız bunun için aramanız gereken telefon numarası 0 212 440 4 000 numaralı hattır.
 • Tahlillerinizi Güneşli Semt Polikliniği’nde yaptırdıysanız 0 212 440 4 210 numaralı hattı arayıp tahlillerinin sonuçlarını öğrenebilirsiniz.
 • Tahlillerinizi Bağcılar Toplum Ruh Sağlığı Polikliniği’nde yaptırdıysanız tahlil sonuçlarınız 0 212 657 5 780 numaralı hattan sorgulayabilirsiniz.

Bağcılar merkez bina, Güneşli Semt Polikliniği ve Bağcılar Toplum Ruh Sağlığı Polikliniği’nde yaptırdığınız tahlilleri telefonla öğrenmek için 09:00 – 17:00 saatleri arasını tercih etmeniz gerekir. Bu saatler dışında poliklinikler çalışmadığı için telefona kimse yanıt vermeyecektir.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji Sonuçları Öğrenme

Hastanenin patoloji birimine verdiğiniz numunelerin sonuçlarını, yukarıda verdiğimiz yöntemleri kullanarak öğrenebilirsiniz. Sorgulama yaparken sizden kimlik numarası ve barkod numarası istenir. Bu bilgilerle yaptırdığınız patoloji tahlillerinin sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Bağcılar Devlet Hastanesi Covid-19 Testi Sonuçları

Bağcılar Devlet Hastanesi’nde yaptırdığınız Covid-19 testinin sonuçlarını da yine aynı yöntemlerle öğrenebilirsiniz. Sonuçlar yaklaşık 24 saat  48 saat içinde e-Nabız sistemine düşmektedir. Sonuçlara bakarken e-Nabız sistemine girdikten sonra Tahlillerim sekmesine girmeniz gerekir. Bu sayfada en üstteki sağ sekmede “Covid-19 Testi Sonuçları” şeklinde bir kısım vardır. Bu bölüme girerek testinizin pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bağcılar Devlet Hastanesi Radyoloji Sonuçları

Radyoloji bölümünde çektirdiğiniz MR, ultrason, tomografi, röntgen ya da renkli doppler gibi çekimlerin sonuçlarını e-Nabız sisteminden, hastanenin online sorgulama sayfasından ya da telefonla öğrenebilirsiniz. Hastanenin web sitesinden sorgulama yapmak için sırayla şu adımları takip etmeniz gerekir;

 • Öncelikle hastanenin resmi internet adresi olan “bagcilareah.saglik.gov.tr” adresine girin.
 • Ardından laboratuvar sonuçları bölümüne değil “Radyoloji Sonuçları” kısmına gelin.
 • “Radyoloji Tetkik Sonuçları” isimli bir sayfa açılacaktır.
 • Bu sayfadaki forma, T. C. kimlik numaranızı, baba adınızı, doğum tarihinizi yıl olarak ve dosya numaranızı girmeniz gerekir. Dosya numarası, tetkik sırasında size verilen barkodda yer almaktadır. 6 haneli bir kod olan dosya numarasını da yazdıktan sonra “Sorgula” butonuna basmanız gerekir.
 • Açılan sayfadan “Rapor” bölümüne tıkladığınızda yaptırdığınız radyoloji işlemlerinin sonuçlarını görebilirsiniz.

Tahlil Sonuçları Ne Zaman Çıkar?

Her tahlilin çıkma süresi aynı değildir. Bazı tahliller 1 – 2 saat içinde sonuçlanırken bazıları 15 günü hatta bir buçuk ayı bile bulabilmektedir. Bazı tahlillerin çıkma süreleri şu şekildedir;

 • Kandaki pıhtılaşma süresini ölçen testler: 10 dakika – 20 dakika arasında
 • Hemogram testleri: 1 – 2 saat içinde
 • Fibrojen testleri: 2 – 3 saat içinde
 • Hormon testleri: 3 – 4 saat içinde
 • USG / Doppler sonuçları: 3 saat içinde
 • MR sonuçları: 1 ya da 2 gün içinde
 • Patoloji sonuçları: 4 gün – 7 gün arasında
 • Alerji testleri 1 hafta – 10 gün içinde çıkar.

Sonuç olarak T. C. kimlik numarası ile hastane tahlil sonuçlarını öğrenmek için hastanenin online sorgulama sistemini, e-Nabız sistemini ya da müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. İki yöntem arasında en hızlı olanı internetten yapılan sorgulamalardır. Hatlardaki yoğunluğa bağlı olarak telefonda bekleme süreniz uzayabilir, bu da fazladan zaman harcamanıza neden olabilir. Ancak internetten yapacağınız sorgulamalarda dışarda bile olsanız telefonunuzdan hastanenin sonuç öğrenme sayfasına ya da e-Nabız sistemine bağlanarak birkaç saniye içinde laboratuvar sonuçlarınızı görebilirsiniz.