Ayvalık Muhafazakar İslami Otel ve Villalar

Bu yıl tatilimizi Balıkesir Ayvalık İlçesinde bulunan Muhafazakar ve İslami kesime hitap eden bir otelde geçirdik. Bu tatilimizden ailecek oldukça memnun kaldık. Muhafazakar kesimin tatil yapacak uygun bir yer bulması oldukça zor olduğu için Ayvalık İlçesinde yer alan İslami kesime hitap eden otelleri sizler için tanıtmaya karar verdim. 

Ancak tanıtacağım otel yada villalar sadece ziyaretini gerçekleştirdiğim yerler olacaktır. 

AYVALIK İVY SAİLİNG RESORT MUHAFAZAKAR OTEL

Listemin birinci sırasında bu sene tatilimizi gerçekleştirdiğimiz İvy Sailing Resort Hotel'i koymaya karar verdim. Covid Sürecinde gerekli tedbirleri uygulamakla birlikte Muhafazakar kesim için gerekli bütün hassasiyetlere uyduğu için bu otelin hizmetlerinden oldukça memnun kaldık. 

Ivy Sailing Resort Hotel Konumu

Balıkesir'in Ayvalık İlçesinde Ayvalık Merkeze 10 dakikalık mesafede saklı bir ormanlık içindedir. Biz İstanbul Anadolu Yakasından 4 saat 5 dakika süre içinde gittik. Anadolu Yakasının hangi ilçesinde olduğumu mahremiyetim açısından burada yazamayacağım. Avrupa Yakasında oturanlar Yenikapı'da bulunan İDO seferlerini önceden bilet almak suretiyle kullanabilir. 

Antalya yada Marmaris gibi tatil yerlerine göre bence oldukça yakın bir konumda olması nedeniyle ben her sene Ayvalık taraflarını tercih ediyorum. Bu oteli birinci planda tercih etmemin ilk sebebi budur. 

İvy Sailing Resort Hotel Muhafakazar Kesime Uygun mu?

Evet. Bu konuda tereddütünüz olmasın. Bayanlar için ayrı havuzu var. Plajı ortak. Ancak müşteri potansiyeli açısından yüzde 90 kapalı müşterileri vardı ben gittiğimde. Plajda yer alan bayanların yüzde 95 'ı tesettür mayoluydu. Ayrıca erkeklerin hemen hemen hepsi haşama ile denize giriyordu. 

Bayanların sayısı erkeklere göre daha yüksekti. Eşimin havuzda tanıştığı bazı kişilere göre ifade ediyorum: sanırım bazı anneler sadece çocuklarını alıp buraya tatile gelmiş. Yani bir aile için oldukça güvenli bir yer. 

Plajı Otele'mi Ait Yoksa Genel mi?

Bu otelin resmi web sitesinde bu konuda net bir açıklama yoktu. Ben gitmeden önce telefon açarak otelin plajının sadece otele ait olduğunu öğrendim. Yanında başka bir otel daha var. İki otelin plajı da ayrı ayrı sınırları ayrılmış durumda. Halka kesinlikle kapalıdır. 

Zaten halkın bu plaja gelmesi  mümkün değildir. Yan tarafında villa sahiplerinin girmesi için başka bir plaj alanı daha var. Acnak ben orada konakladığım süre içinde 5 10 kişi gördüm o plaja giren. 

Plajın Kumsalı ve Denizi Nasıl?

Plajı altın renkli kumdu. Çocukların oynaması için oldukça ideal. Ayrıca her akşam çalışanlar genel temizlik yapıyordu. Çerini çöpünü vs. herşeyi topluyor. Havuzlara sadece 20 adım diyebilirim. 

Plaj yanında duş yerleri mevcut. Ayrıca WC'lere sadece 50 adımlık yerde. WC'lere yakın olması benim için çok önemli. Çünkü diğer plajlarda WC'lerin uzak olması bir çok insanın tuvalet ihtiyacı konusunda bana şüphe vermiştir. 

İvy Sailing Resort Hotel'in Bayan Havuzu

Bayan havuzu tamamen kapalı. Çocuklar içinde küçük bir bölmesi var. Ancak kaydırak maalesef yokmuş. Eşim bu eksikliği resepsiyondaki görevlilere iletti. Kaydırak sorunu ortadan kalkarsa eşim havuzun da süper olacağını söyledi.  

Ayrıca eşimin önerisi olarak söylüyorum yağmur ve soğuk havalar için tamamen kapalı havuz şekline dönüştürülmeli önerisinde bulundu. Ancak zaten yaz dönemi sıcak havalarda gidildiği için bana göre bu önerinin acelesi yok. 

Bayan havuzunda ayrıca sürekli sınırsız içecek servisi mevcutmuş. Çay, kahve ve diğer soğuk içecekler. WC'lerde varmış aynı zamanda. 

Doğası ve Huzurlu Ortamı

Bu otelin beni en cezbeden tarafı orman içinde saklı bir cennet olması. Yaz dönemleri Ayvalık malumunuz çok kalabalık olur. Bu otel için aynı şeyi söyleyemem. Çünkü köşe bir yerde orman içinde saklı bir cennet. Halka da kakalı plaja sahip. Çevresinde villalar var. Villaların plajı tamamen ayrı. 

Sürekli size şarkı söyleyen bir böcek var. Resmi hemen aşağıda. Bu böceğin ismini bilmiyorum. Ancak mükemmel güzellikte bir sesi var. Bu sesi daha önceden Gökçeada'dan biliyorum. 

Orman kokusu ve temiz oksijen bir harika. Kafa dinlemek, sahilde güneşlenirken huzur bulmak istiyorsanız bu mekan size göre. Çünkü gittiğim diğer otellerde sahilde, havuzda, her yerde bangır bangır müzik sesi var. Bu otelde sadece belirli lokasyonlar da müzik sesi var. 

İvy Sailing Resort Hotel Herşey Dahil Olarak Hizmet Veriyor

Bu otelin diğer bir özelliği her şey dahil olarak hizmet vermesidir. Yemekleri lezzetli. Ancak öyle 100'lerde çeşit yemek beklemeyin. Her kategoriden üç beş çeşit yemek yapılıyor. Bir şekilde size hitap eden yemek bulabilirsiniz. 

Soğuk mezeleri herkesime hitap ediyor.  Vejeteryan mutfak bölümü benim için yeterliydi. Çünkü ben kırmızı et dışarıda asla yemem. Kırmızı etin helal olup olmadığını sorduğumda asla tereddüt yaşamamam gerektiği söylendi. Ancak sucuk ve salam gibi ürünlerin markaları ile birlikte servis edilmesi daha mantıklı olabilirdi. 

Sınırsız İçecek İmkanı Var

Otelin en güzel tarafı içecek konusunda sınırsız konsepte sahip olması. Yemek esnasında zaten sınırsız. Ancak yemek vakitlerinin dışında da istediğiniz zaman istediğiniz içeceği alma hakkına sahipsiniz. 

Alkol kesinlikle yasak. Dışarıdan dahi alkol sokması yasak. İçecekler hepsi markalı. Tek kötü tarafı Kaka Kola markasına ait ürünlerin olması diyebilirim. Meyve suları vs hepsi markalı ürünler. 

Çay konusu bana göre biraz zayıf. Çünkü kahvaltı saatleri dışında çay içmek için çalışanlardan çay istemek zorundayız.  Bir öneri olarak otel yetkililerine buradan şunu ifade etmek isterim: Belirli noktalara çay matikler ve kağıt bardaklar koyunuz. Müşteriler istediği gibi çaylarını alsınlar. Çünkü Türk Halkı çay içmeyi herşeyden çok sever. Ayrıca çayın yanına muhakkak limon dilimleri de olmalı. Limon benim özel talebimdir. 

Çocuk Etkinlikleri ve Çocuk Parkı

Havuz ve Denizin hemen kenarında bir çocuk parkı yer alıyor. Çocuklar için yeterli olsa da bir öneri olarak söylüyorum: parktaki oyuncak sayısını biraz daha artırınız. Çünkü bu otel hep ailelerin tercih ettiği bir otel. Ancak diğer otellere göre kıyas edersek oldukça iyi. 

Ayrıca çocuk parkının etrafını çitlerle çevirmeniz gerekli. Aileleler yeri geldiğinde çocuklarını bırakıp oturup rahatlıkla içeçeklerini yudumlasınlar. 

Eğlence Etkinlikleri

Bilardo, tenis, langırt vs. gibi imkanları var. Ben sadece langırt oynadım. 

İvy Sailing Resort Hotel'in İletişim Bilgisi 

Otelin ressepsiyonuna ait telefon numarası : (0266) 324 53 00 

Resmi web sitelerinde yazan telefon numarası sanırım acentaya ait. Otel hakkında daha sağlıklı bilgi almak için bence bu numarayı aramalısınız.