Ay Burcu Nasıl Bulunur? İşte Merak Edilen Tüm Ayrıntılarıyla!

Ay burcumuz, özellikle kişilik ve karakter özelliklerimiz üzerinde oldukça etkin bir burçtur. Duygusal dünyamızı anlamamıza yardımcı olur ve alışkanlıklarımızı, keyif aldığımız zevklerimizi ve şahsi konforumuzu bizlere gösterir. Merkür ile birlikte zihinsel duygu durumumuzu analiz etmemize, dışarıya göstermiş olduğumuz benliğimizi görmemize yardımcı olur.

Ay burcu için doğduğumuz saat, doğum tarihimiz ve doğduğumuz yerin de bilinir olması gerekmektedir. Kişiliğimizin derinliğinde yer alan bu burç türü, oldukça komplike olayları ve bir nevi bilinçaltımızı bize gösterir. Hayattan beklediğimiz beklentiler, hangi davranışlarımızın duygularımız tarafından yapıldığı ve buna nasıl tepkiler verdiğimizin bir işareti olarak ay burcu ön plana çıkmaktadır. Ay burcu nasıl hesaplanır? Ay burcu nasıl bulunur? Sorusunun yanıtını yazımızda bulabileceksiniz.

Ay Burcunda Doğum Saati

Ay burcunu öğrenme için öncelikli olarak pek çok farklı noktaları bilmek gerekiyor. Bunların başında belirttiğimiz gibi doğum saati gelmektedir. Doğum saatini bilmenin önemi büyüktür zira doğum saatinde dünyanın durumu ve ayın konumu da bilinmelidir. Ay burcunun öğrenilebilmesi için iyi bir şekilde burcun hareketlerini gözlemlemek gerektiğinden doğulan saatin vücudumuza ve duygu durumumuza olan etkisini bilmek gerekir. Bu bilgi eğer bilinmiyorsa, annenize veya babanıza sorarak bilgi alabilirsiniz. Eğer doğulan saat tam olarak hatırlanmıyorsa, ona yakın bir saat seçmek de mantıklı olabilir ancak tam olarak istenen sonucu alamayabilirsiniz. Bununla birlikte hızlı bir şekilde duygu ve davranışlarınızın kökenini araştırabilmek için doğum saatinizi bilmeniz gerekir.

Ay Burcu Doğum Tarihi

Bir diğer kriter de elbette doğum tarihinizi bilmeniz gerektiğidir. Çünkü tam olarak tarihi bilmek, ayın durumunu o ayda o günde tam olarak izleyebilmemizi sağlar. Böylece saati de düzgün söylememiz halinde o günde olan ayın hareketini görebiliriz. Doğum tarihinin bilinmesi hiç sorun değildir çünkü herkesin kimlik kartında yazan bir bilgidir. Ancak bazı kişilerin sonradan nüfusa kaydettirilmesi ve farklı bir tarih yaşamaları ay burcunun bulunmasında karışıklık yaratabilir. Bu gibi durumlardan uzaklaşmak adına yine aile bireylerinin yardımı alınabilir. Tarih olmadığı takdirde ay burcunun bulunabilmesi mantıklı değildir çünkü sadece saat ve yer bilgisiyle ölçüm yapılamaz. Doğum tarihi tam olarak bilindiği takdirde iyi bir şekilde sonuca ulaşılabilir.

Ay Burcu Doğum Yeri

Ay burcunu gösteren bir çok internet sitesi vardır ve hepsi de doğum yerini sormaktadır. Çünkü doğum yerini bilerek hareket etmek de önemlidir. Doğum tarihiyle doğulan saatte o an nerede olduğunuz bilgisi de direkt olarak ay burcu için kritik öneme sahiptir.

Dünyanın hangi konumunda o tarih ve saatte doğduğunuzu bilmek, duygu durumunu, zihinsel yapınızı ve zevklerinizin direkt olarak yansımasını gösterir.

Özellikle dünyanın farklı yerlerinde farklı coğrafyalarda doğan insanların kültürleri ve duygu durumları farklıdır. Örneğin Türk bir ailenin çocuğu Fransa’da doğmuştur ancak tarih ve saat bilindiği halde doğum yeri bilinmiyorsa Türkiye’deki mi Fransa’daki mi ay durumunu dikkate almak zorlaşacaktır. Bu tarz sorunlardan ötürü ay burcunun öğrenilmesinde pek çok güçlük yaşanabilmektedir. Ay burcu, kişiliğimiz hakkında iyi bir bilgi sahibi olmamızı sağlarken, bununla birlikte iyi bir şekilde hareketlerimizi ve davranışlarımızı şekillendiren doğa olaylarına karşı da bilgi sahibi oluruz. Ay ve onun hareketleri, ilk insandan beri insanların duygu durumlarına direkt olarak etki etmiş, hatta doğal afetlere bile sebep olmuştur. Bu tarz bilgilerin öğrenilmesi için pek çok yöntem vardır. Ancak Ay burcunun bilinmesi de bir o kadar önemlidir.