Adıma Kargo Var Mı, Nasıl Öğrenebilirim, Nereden Sorgulanır?

Adıma kargo var mı nasıl öğrenirim? Türkiye'de faaliyet gösteren bir çok kargo şirketi vardır. Bu kargo şirketlerinden herhangi biri üzerinden sizin adınıza kargo gönderilmiş olabilir. Bunu nasıl öğrenebileceğinize dair açıklamalar aşağıda sunulmuştur. 

ADIMA KARGO VAR MI NASIL SORGULARIM?

Herhangi bir kargo şirketinden adınıza kargo gönderilip gönderilmediğini öğrenmek için toplu halde sorgulama yapmanıza imkan veren bir sorgu sistemi yoktur. Her kargo şirketini ayrı ayrı aramak zorundasınız. 

E DEVLET ÜZERİNDEN KARGO GÖNDERİSİ ÖĞRENEBİLİR MİYİM?

Hayır. E Devlet üzerinden herhangi bir kargo şirketinin gönderisine dair sorgulama imkanı bulunmamaktadır. 

BÜTÜN KARGO ŞİRKETLERİ İÇİN TOPLU SORGULAMA ADRESİ VAR MIDIR?

Hayır. Her şirketin kargo gönderisini sadece kendisi üzerinden yapabilirsiniz. Bu sorgulama için isterseniz resmi web adreslerini ziyaret edebilir, isterseniz de müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. 

İNTERNETTEN ADIMA KARGO OLUP OLMADIĞINI ÖĞRENEBİLİR MİYİM?

Hayır. Kargo şirketlerinin web adreslerinde sadece kargo takip numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz. Yani herhangi bir kişi yada kurumun sizin adınıza paket göndermesi halinde bu gönderinin takip numarasını bilmeniz halinde sorgulama yapabilirsiniz. 

MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYARAK SORGULAMA YAPMAYI DENEYEBİLİRSİNİZ!

Müşteri hizmetlerini arayarak T.C. Kimlik Numaranız ve adınız soyadınızı söyleyerek sorgulama yapmayı deneyebilirsiniz. Ancak güvenlik sorunu nedeniyle müşteri hizmetleri temsilcisi bu konuda size net bir bilgilendirme yapmayabilir. 

  • Aras Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası:  444 25 52
  • Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 99 99
  • MNG Kargo : 444 06 06
  • PTT Kargo : 444 1 788 
  • Sürat Kargo: 0850 202  02 02 
  • UPS Kargo : 0850 255 00 66

ADRESİNİZE EN YAKIN ŞUBELRE GİDEREK KİMLİĞİNİZ İLE SORGULAMA YAPINIZ!

  • Bu konuda sizlere en kesin ve en garanti sorgulama yöntemi olarak şubelere giderek kimliğiniz ile sorgulama yapmanızı önerebilirim. 
  • İnternet üzerinden  sorgulama yapma imkanınız yoktur. Müşteri hizmetlerini aradığınızda güvenlik gerekçesi ile müşteri temsilcisi size bilgi vermeyebilir. 
  • Dolayısı ile en garanti sorgulama yöntemi evinize en yakın şubelere giderek kimliğinizi ibraz ederek kargo olup olmadığını sorunuz. 

NOT: Gittiğiniz şubeye kendinize kesin olarak kargo gelmiş gibi sormanızı tavsiye ederim. Aksi durumda şube çalışanları sizinle ilgilenmek istemeyebilir. Örneğin : "Sizin firmanız üzerinden bana kargo gönderildi. Acaba kargom nerede. Henüz adresime gelmedi şeklinde sorarak sorgulama yapmayı deneyiniz.